Kalite Anlayışımız

Sürekli Gelişim

İmalat süreçlerimiz bu konuda dünyadaki en son ve en yeni teknolojileri takip etmektedir. Kaynak hattımız ve boyahanemiz tamamen robotik otomasyon sistemi ile çalışmaktadır. Boyama sürecinde kullandığımız Katoferleme teknolojimiz sayesinde, araçlarımıza 10 yıl paslanmazlık garantisi verebilmekteyiz. Fabrikamızla ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız…

Fabrikamız farklı ve özel müşteri ihtiyaçlarına çok hızlı cevap verebilmektedir. AR-GE ve Tasarım departmanlarımızda bulundurduğumuz son teknoloji donanım ve yazılım sayesinde müşterilerimiz özel tasarım ihtiyaçlarını kısa bir sürede karşılayabilmekteyiz. Sürekli AR-GE yaklaşımı ile imalatımızı her an daha verimli bir noktaya taşırken, aynı zamanda müşterilerimizi ve bayilerimizi rekabette öne geçirecek araç kalitemizi her gün daha da mükemmelleştiriyoruz.  

Katoferik Boyama Teknolojisi

Boya işlemi sırasında, çalışma parçası su bazlı boyaya batırılır ve boyanacak parçaya bir doğru elektrik akımı uygulanır. Boyanacak parça elektrik akımının etkisiyle boya partiküllerini kendine çeker, ve homojen bir şekilde parçanın üzeri boya kaplanır. Bu boyama tekniği sayesinde zor noktalar ve mikron düzeyindeki çatlakların içleri dahi boyanır.

Boyanın üzerine aynı teknikle yeni katlar atıldıkça, parçayı tamamen izole eder ve paslanmaya karşı oksijen hava geçirmeyen bir hale sokar. Katoferez boyama teknikleri içerisindeki en yeni ve ilerici metodlardan birisidir ve basit boyaları yüksek bir korozyon direnci ile uygulayabilmeyi mümkün kılar. Katoferez yönetimi metal yüzeylerin işlenmesinde in ileri teknoloji uygulamalarından biri olarak kabul edilmekte ve otomotiv sektöründe kritik önem arz etmektedir.

Boyahane Otomasyonu

Robotların boyahanemizdeki kullanılması ile üretim verimi ve kalitesinde kayda değer artışlar sağlamaktayız. Tetik hassasiyeti bunların başında gelmektedir. Tetik hassasiyeti saniyenin 5’te biri kadar bir hassasiyette robot kolların boya uygulamasını başlatıp durdurabilmelerini sağlar, böylece hem boya israfının önüne geçilmiş olur hem de sadece boyanması gereken yüzeyler boyanarak, imalatın istenilen şekilde sürdürülebilmesi amaçlanır.

Böylelikle parçalar ve yüzeyler üzerinde istenmeyen dokular örneğin torbacıklar oluşmaz. Boyahanede robot kullanımı ve otomasyon aynı zamanda hem işçi hem de insan sağlığı için faydalar sağlamaktadır. Boya sanayinde kullanılan kimyasallar insan sağlığına zararlıdır. Yine robotlar sayesinde tüketilen boya oranlarının düşürülmesi bu maddelerin arıtılması için harcanan enerjiyi azaltarak çevreyi korumaya yardımcı olur.

Robotlu Kaynak

Robotlu kaynak hattımız, şasi imalatında çok büyük önem arz eden kaynak işlemini en iyi kalitede ve en hızlı şekilde yapılmasını mümkün kılar. Robot ile yapılan kaynaklar 0.04 milimetre düzeyinde bir hassasiyetle yapılabilir. Robot kaynakları aynı zamanda mesafeli kaynak işlemlerinde kaynak sürekliliğini sağlayarak imalat kalitesini arttırmaktadır.

Elle yapılan kaynakta, kullanılacak kaynak malzemesinin miktarı kaynakçı tarafından belirlenmekte ve bu da zaman zaman istenilenden daha büyük bir kaynak ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Robot kaynağı ise her zaman belirli ölçülerde yapıldığında, üretim sürelerinin düşmesini ve dolayısı ile birleştirilen parçaların daha az ısıya maruz kalmalarını sağlayarak, ürün kalitesini pozitif yönde etkilemektedir.

 
Teknoloji

Teknoloji

 
AÇIK POZİYONLAR

Açık pozisyonlarımızı incelebilirsiniz.
Bu sitedeki bilgiler Orthaus Trailer A.Ş. Tarafından genel kullanım amaçlı hazırlanmıştır.

Bu sitedeki bilgiler Orthaus Trailer A.Ş. Tarafından genel kullanım amaçlı hazırlanmıştır.