Hakkımızda

ORTHAUS TRAILERS, 2010 yılında Sakarya- Akyazı bölesinde 109.000 m2 açık alana ve 20.000 m2 kapalı alana sahip olarak Avrupa’nın en büyük  trailer fabrikalarından birisi olarak kurulmuştur.  Üretmiş olduğu ürünlerin çok önemli bölümünü ihraç etmektedir. Üretmiş olduğu yenilikçi projeleriyle müşteri memnuniyetini artırmayı ilke ve alışkanlık haline getiren ORTHAUS TRAILERS ülke ekonomisine ve istihdama  katkıda bulunmaya devam etmektedir. ORTHAUS TRAILERS ‘in bugüne kadar yapmış olduğu  yatırımların toplamı 35.000.000 Euro’yu geçmiştir.  

Kataforez Tesisi ; Toplamda 250 ton kapasiteye sahip  ve  Türkiye’nin en büyük KATAFOREZ tesisi konumundadır. Kataforez havuzlarında, dünyaca ünlü markaların kimyasalları kullanılmaktadır. Aynı zamanda Kataforez işlemi solvent içermediğinden çevrecidir. ORTHAUS TRAILERS üretmiş olduğu ürünlere 10 yıl  KTL  paslanmazlık garantisi vermektedir.

Kumlama tesisinde ;   Üretimi yapılan ürünlerin  yüzey temizlikleri , dayanımı artırma  ve korozyona karşı koruma işlemlerine ilişkin sürecin ilk adımı değerledirilir. Bu süreçler  toplam kalite süreci olarak düşünüldüğünde yapılan işlemlerin, ürünlerin  ekonomik  ömrünü  uzatıcı etkiye sahip olması  sebebiyle daima yüksek seviyede müşteri memnuniyeti hedeflenir. ORTHAUS TRAILERS kumlama tesislerinde yapmış olduğu tüm işlemleri  ISO 8501-1  standartları dahilinde yapmaktadır.  

Boyahane tesislerinde ; Kumlama bölümünde yüzey temizliği yapılan ürünlerin metal ile havanın  temasını kesecek yüzey kaplama, astarlama ve boyama işlemleri Boyahane Bölümü’nde yapılmaktadır. Boyama işlemleri  tüm yüzeye temas edecek şekilde elektro kimya prensipleri destekli ileri teknoloji içeren tam otomatik ve robotik boya tabancaları ile yapılmaktadır. Ürünler daha sonra tam teşekküllü sistem ile kurutma ve fırınlama işlemine tabi tutulmaktadır.

Üretim hattında taşıma ve ara transfer işlemleri en son teknolojik donanıma sahip ve  1,8 km’yi aşan uzunlukta havadan taşıma KONVEYOR SİSTEMİ ile yapılmaktadır.

Arıtma Tesilerinde ;  Çevre duyarlılığını  ilke edinen ORTHAUS TRAILERS    biyolojik ve kimyasal bazda  günlük 60m3  arıtma kapasitesine  sahiptir.  Kurumumuz arıtma için gerekli altyapı ve teknolojiyi  bünyesinde bulundurmaktadır. Bakanlık tarafından düzenli olarak denetimleri yapılan arıtma bölümümüzde  müşterilerimiz ile birlikte geleceği bugünden koruyoruz.

Üretimi  yapılan ürünlerin kalite kontrolleri ve testleri uluslararası standartlar  dahilinde yapılmakta belgelendirilmekte ve denetlenmektedir.

ORTHAUS TRAILERS, Müşterilerinden gelebilecek talepleri karşılama oranı yüksek ve  ülkemizin  yegane üretim kuruluşlarından birisidir.

ORTHAUS TRAILERS,   ileri  seviye  teknoloji uygulamaları,  toplam kalite  ve  duyarlı çevrecilik anlayışıyla, müşterilerinin memnuniyetini haklı olarak kazanmış  bir kurumdur.